Celodružinová akce

„Krokuj napříč Českou Republikou“

Pravidla

Všechna oddělení společně budou v jeden stanovený den v týdnu, a to ve čtvrtek, v době od 13:45 do 14:45, absolvovat procházku do okolí města. 1x měsíčně bude tato trasa oživena stezkou složenou z několika úkolů.

Jeden zvolený zástupce s chytrými hodinkami bude stopovat ušlou trasu.

Ta bude poté vynásobena počtem účastníků trasy a zaznamenána do tabulky ušlé vzdálenosti. Cílem této aktivity bude zdolání České republiky křížem krážem.

Tvar státního území je relativně pravidelný s charakteristickým protažením ve směru rovnoběžky. Vzdálenost mezi nejsevernějším a nejjižnějším bodem činí 278 km, mezi nejzápadnějším a nejvýchodnějším bodem je 493 km, hranice naší republiky měří 2311km. – tyto vzdálenosti se pokusíme za společně strávený školní rok postupně zdolat a to po zvolených pěších trasách.

To, jak nám to šlape, zaznamenáme vždy do tabulky a povedeme si celoroční statistiku. Pomocí vlaječky na mapě umístěné na nástěnce ve vstupním podlaží našeho Domečku, budeme názorně předvádět ušlou vzdálenost, pro lepší představivost dětí.

Touto aktivitou rozvíjíme aktivní spolupráci mezi odděleními, znalosti a představu o velikosti naší vlasti a rovněž podněcujeme děti k aktivnímu životnímu stylu a zdravému pohybu.