Estetické a Tvořivé

 

 

ŠIKOVNÉ RUCE

 
Kdy: čtvrtek 16:00-17:30
Kde: DDM
Popis: pracovní činnosti  ze všech množných materiálů ( přírodniny, látky, papír....)

 

VAŘENÍ

„Naše DDM se sice do Michelinského katalogu nevešlo, ale viděla bychom to jenom na chybu v tisku. Návrh na zařazení už byl podán.“

Kdy: pondělí 16:00-18:00 hod

Kde: Kuchyňka DDM a ŠD

Popis: Zájmový kroužek je pro určen pro žáky II. stupně základní školy. Získáte ze základní dovednosti stolování, naučíte se připravovat jednoduchá i složitější pohoštění plus informace o zdravém stravování. Během hodiny si projdeme i techniky přípravy koktejlů a pustíme se do dezertů.

Cíl a přínos kroužku: Naučení se základům vaření a stolování

Potřeby: ingredience na jednotlivé hodiny

 

KERAMIKA I. a II. 

„Vlastnoručně vyrobená věc je ten nejlepší dárek.“

Kdy: každé pondělí 16:00 - 18:00 (skupina I.) a středu 16:00 - 18:00 (skupina II.) 

Kde: Výtvarná učebna DDM a ŠD

Popis: Kroužek je určen pro začínající i pokročilé. U začátečníků se soustředíme hlavně na zvládnutí základních technik zpracování hlíny - tvoření z válečku, plátu, modelování. Pokročilejší budou mít více času a prostoru pro realizaci vlastních nápadů. Práce s keramickou hlínou rozvíjí zejména jemnou motoriku rukou, fantazii jedinců a jejich kreativitu. Všichni účastníci kroužků pracují pod vedením naší dlouholeté lektorky. Dozvíte se, jakou cestu musí samotný keramický výrobek projít (vytváření, kožovitý stav, sušení, přežah, dekorování, ostrý výpal), než získá svou finální podobu.

Cíl a přínos kroužku: Každý účastník se naučí pracovat s hlínou - válet plát, modelování z ruky, pochopí proces při jejím následném zpracování a glazování. Výrobky budou tématicky laděny, ale fantazie má u nás dveře dokořán.

Potřeby: pracovní oblečení - zástěrka